Baśń weselna View larger

Baśń weselna

New product

0,00 zł tax incl.

This product is no longer in stock

  WRRRWRRRWRRRRWRRRWRRRWRRRRRR

  Rozległ się po całym pokoju głośnym echem nieznośny dźwięk, gdy oboje jeszcze smacznie spali po długiej nocy. Pierwsza zaspana odezwała się Monika, a Jacek mamrotał coś wydobywając zupełnie niezrozumiałe wyrazy z ust.

  - O matko boska, kto nastawił ten cholerny budzik… – zaczęła głośno zastanawiać się dziewczyna, powoli przewracając swoje ciało w kierunku budzika tak, by dosięgnąć go swoją ręką i gdy spostrzegła, że budzika nie ma na miejscu zaczęła rozglądać się przecierając oczy i szukała go w pobliżu łóżka.

  - Gdzie on jest? – pytała się starając się dłonią zlokalizować dzwoniącego natręta. Nie mogła niestety go znaleźć

  - Jacek, gdzie ten budzik? Proszę wyłącz go, wyłącz go… Zaraz głowę mi rozsadzi – prosiła błagalnym tonem dziewczyna. Jacek niestety leżał nieprzytomny zanurzony w głębokim śnie. Jedynie, czego można było dopatrzeć się to jak stara się bardzo nieumiejętnie podnieść swoje pozbawiane kontroli ciało, ale bez skutecznie. Budzik dzwonił i dzwonił. Dźwięk, a raczej głośny hałas powodował, że i Jacek zaczął mamrotać coś pod nosem, lecz bardzo niewyraźnie.

  - Co jest, co jest???

  - Jacek gdzie ten cholerny budzik, proszę wyłącz go. – zwracała się błagalno-proszącym tonem do chłopaka. On niewiele się zastanawiając ręką zaczął wyszukiwać poduszkę Moniki by rzucić nią w stronę natrętnie dzwoniącego budzika.

  WRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR rozbrzmiewało w dalszym ciągu w całym pokoju.

  - Jacek, proszę wstań do niego, proszę zniszcz go - niemal spychając i rękoma i nogami swojego chłopaka z łóżka. Jacek podniósł głowę i starał się otworzyć zaspane oczy, lecz otwierał je bardzo nieudolnie i gdy uświadomił sobie, że za chwilę spadnie z łóżka niemal się przebudził. Czuł, że spadnie, bo cały czas spychany był przez Monikę coraz to bliżej i bliżej skraju łóżka, na którym spali.

  - Co jest, gdzie ten budzik?.

  - Nie wiem, tam gdzieś dzwoni, zabij go proszę.

  - Słyszę, ale go nie widzę. Gdzie go dałaś?

  Monika podniosła głowę i spojrzała na Jacka.

  - Ja nawet nie dotykałam wczoraj tego cholernego budzika. Wiedziałam, że dziś będę chciała odespać cały tydzień. To ty musiałeś go nastawić – zwracała się z oskarżycielskim tonem do swojego chłopaka.

  - Kurcze nie pamiętam…

  - Proszę wyłącz go, on mnie zabije. Ja nie wytrzymam… - błagała wciąż.

  Jacek po chwili zdołał zlokalizować natręta i spytał Moniki:

  -, Jakim cudem budzik znalazł się na szafie?

  Monika spojrzała w stronę stojącego Jacka i próbującego dosięgnąć wydającego z siebie okropny dźwięk pobudki wwwrrrrrrrrr.

  - Na szafie? Jacek, po co to zrobiłeś? Ile wypiłeś wczoraj?

  - Jak Boga kocham nie pamiętam. To musiałem naprawdę być spity, żeby zrobić coś tak głupiego i nawet nie pamiętać. Ale ja nie pamiętam żebym dużo pił. Tyle, co zwykle… -stwierdził.

  Po chwili udało się Jackowi dosięgnąć budzik i koszmarne WRRRRRRRRR ucichło. Jacek stał przez chwile i niewyraźnie wpatrywał się w niego, wiedział, że to już pora i musi się zacząć szykować, ale strasznie mu się nie chciało ruszać z łóżka.

  - Boże święty dziewiąta? Przecież dziś niedziela…

  - No wiesz, co? Nie spodziewałam się tego po tobie. Nastawiłeś na dziewiątą? – pytała głośno Monika będąc jednak w stanie głębokiego letargu.

  - Śpijmy dalej, ja nie wstaję – rzekła dodając po sekundzie:

  - Też się kładę…

  - Nie. Jacek zanim się położysz to, najlepiej wyrzuć go przez okno na wszelki wypadek, by nie zadzwonił ponownie. Gdy to powiedziała ponownie zanurzyła głowę w poduszce starając się powrócić do wcześniejszej czynności. Po chwili Monika wyczuła jak Jacek ponownie układa swoje ciało na łóżku tuż obok niej i przytulił się do niej całując w odkryte ramiączko.

  - Zabiłem go - rzekł do leżącej, na wpół nieprzytomnie śpiącej dziewczyny – Zabiłem go dla ciebie, już nigdy nie ośmieli się wydać ani jednego dźwięku

  - Bardzo dobrze zrobiłeś, niech nauczy się, że nie wolno mi przeszkadzać jak śpię. Jakby co, poświadczę w sądzie, że zrobiłeś to w mojej obronie.

  - Dziękuję… - i ponownie ucałował ją w nieosłonięte ramię, które wystawało spod kołdry.

  Jacek chwilę leżał dochodząc do siebie i chłonął atmosferę i uśmiechał się do siebie mając świadomość, że już niedługo zawsze razem będą zasypiali i budzili się obok siebie. Chwilę później dokładnie o dziewiątej dziesięć Jacek zaczął się dziwnie wiercić na łóżku i zaczął wydawać z siebie dziwne i trochę niepokojące odgłosy. Monika, podniosła głowę i spojrzała w jego stronę, bo nie brzmiało to zbyt przyjemnie i zaczęła się niepokoić.

  - Co ci jest?

  - Nie wiem…

  - No przecież słyszę, że nie najlepiej się masz. Boli cię coś?

  - No, brzuch mnie boli i słabo mi, czuję się fatalnie.

  - Zaraz podam ci jakieś proszki… - rzekła dziewczyna.

  - Nie, leż to tylko brzuch przecież nie będę brał nic na ból brzucha… - uspakajał ją, po czym spojrzał na swój zegarek. Była dokładnie 9.10

  - Poczekaj muszę wstać do toalety - rzekł mrucząc i trzymając się za brzuch

  - No co ty przecież nie wypiłeś dużo. Co ci jest? – zaczęła niepokojąco pytać.

  - Nie wiem, naprawdę. Wypiłem tyle, co zwykle, musiało mi coś zaszkodzić na mieście – rzekł stojąc prawie w drzwiach łazienki i nim zamknął za sobą drzwi dodał:

  - Zaraz na pewnie mi przejdzie – i zniknął za drzwiami zamykając je i przekręcił zamek.

  Była dokładnie 9.25, gdy Monika zaniepokojona ciągłą nieobecnością chłopaka spojrzała w stronę łazienki. W myślach pytała samą siebie: „Co on tam robi?” - i gdy już miała spytać czy wszystko u niego ok., usłyszała jak chłopak wcisnął plastikowy guziczek w dolno-półku i woda dużym strumieniem spłynęła do muszli. Jacek jednak nie wychodził z łazienki, tylko dosłownie po kilkunastu sekundach Monika usłyszała jak kurki, o które często suszyła głowę Jackowi, by wymienił na nowe zaczynają rozkręcać się w lewa stronę i tuż po sekundzie słyszała strumień wody, który zaczął mocno hałasować lejąc się wprost na metalowy brodzik. Oznaczało to nic innego jak tylko to, że Jacek wchodzi pod prysznic.

  Była dokładnie dziewiąta trzydzieści, gdy wieża, która była zawsze ustawiana tak by uruchamiać się tuż po sygnale budzenia i zwykle uruchamiała się włączając poranną, przyjemną muzykę, by milej się wstawało nieoczekiwanie zaczęła grać. Dźwięki, które akurat w tym czasie dochodziły z głośnika nie były tymi, które Jacek zwykł puszczać codziennie, ale było to radio.

  Monika zdziwiła się gdyż Jacek nigdy nie słucha na pobudkę żadnej stacji radiowej, lecz gdy wsłuchała się bardziej dało się słyszeć przyjemny głos spikera radiowego:

  - Śpij sobie spokojnie, nie musisz wstawać, dziś niedziela. Należy ci się kochana, a my w tym czasie postaramy się, byś słuchała naszej najprzyjemniejszej muzyki relaksując się.

  - Masz zupełną rację redaktorku, masz zupełną rację… - szeptała do siebie dziewczyna.

  Jacek w łazience zaczął robić dość dużo hałasu, ale nie na tyle głośno, by pobudzić wszystkich w bloki. Były to delikatnie stuki półek lub dało się słyszeć jak przestawia butelki z płynami szukając właściwej. Była dokładnie 9.35, gdy rozległo się delikatne pukanie do drzwi. Monika na początku nie była pewna czy się przesłyszała czy ktoś faktycznie zapukał do drzwi.

  Z głośników wciąż leciała przyjemna muzyka i przez chwilę Monika zdecydowała się unieść zaspaną głowę w górę i zwróciła twarz w kierunku drzwi wejściowych. Wsłuchiwała się chwilę, po czym jednak, gdy trwała cisza sama stwierdziła, że przesłyszała się chyba i położyła głowę w tej samej pozycji, jak poprzednio. Leżała tak spokojnie. Muzyka w radio bardzo kojąco wpływała na dziewczynę i gdy ta ponownie próbowała zamknąć zmęczone powieki, tym razem głośniej o jeden ton ponownie usłyszała delikatne, nie nachalne pikanie do drzwi. Zaniepokoiła się wtedy i bardziej wyrwana ze snu spojrzała na drzwi. Trzymając głowę na poduszce i leząc już z otwartymi oczami zmarszczyła brwi ze zdziwienia nie wierząc, spytała się w duchu: „Kto o tej porze w niedziele może czegoś chcieć?” Szybko zaczęła odtwarzać w pamięci wszystkie wydarzenia i spotkania i zaczęła zastanawiać się, czy nie miała na dziś czegoś ważnego w planach do zrobienia lub może spotkanie z kimś i nie była pewna, czy czasem jednak na niedzielę nie umówiła się na jakieś spotkanie. Ale szybko uświadomiła sobie jednak, że to przecież mieszkanie jej chłopaka:

  - Jacek - szepnęła

  - Jacek - ponownie zabrzmiało jego imię, lecz tym razem pytanie było zdecydowanie głośniej.

  Odwróciła, więc głowę w stronę łazienki i gdy chciała ponownie szepnąć jego imię usłyszała delikatne „puk, puk” do drzwi. Szybko zerknęła na drzwi wejściowe i odwróciła się całkiem w stronę łazienki skąd dobiegał szelest wody lecącej pod prysznicem. Słyszała też pomruki jakby złości swojego chłopaka i można było usłyszeć jak tłucze się w środku.

  - Jacek... - tym razem już głośniej, zdecydowanie głośniej zwracała się w kierunku pomieszczenia, gdzie aktualnie przebywał jej chłopak.

  Niestety nie było słychać ani odzewu ani żadnej reakcji na jej usilne próby skontaktowania się z Jackiem. Nie chciała krzyczeć za bardzo, więc postanowiła wstać podejść do łazienki. Ktoś się delikatnie dobijał, ale ona nie chciała otworzyć, choć była ciekawa, to jednak postanowiła tę przyjemność zostawić Jackowi, by sprawdzać, kto to się delikatnie dobija. W końcu on jest tutaj właścicielem, więc niech otworzy drzwi sam. Szybko przeleciała leżąc jeszcze pod kołdrą pobliskie jej otoczenie i krzesło i fotel i nawet zerknęła na podłogę, by zlokalizować swoje ubranie, bo nie chciała wstawać nie okrywając się niczym. Ku jej zdziwieniu nie była w stanie dopatrzeć się ani jednej rzeczy, które należałyby do kompletu jej garderoby, dosłownie nie było niczego. Zdziwiła się bardzo i zaniepokoiła, bo bez względu na wszystko, ubranie powinno być w pobliżu. Już nic, nawet muzyka i spiker, którego głos wydobywał się z głośników, a mówił bardzo ważne rzeczy, nie docierało do niej, ona chciała znaleźć swoje ubranie.

  - Co jest cholera, gdzie jest ubranie? - powtarzała w duchu denerwując się coraz bardziej. – Jacek!!! - już niemal krzyknęła w kierunku łazienki, a z wewnątrz jedynie, co można było usłyszeć coraz większy hałas wody i innych pojemników jakie były w łazience.

  Puk, puk, puk, puk, rozlegało się coraz bardziej w pomieszczeniu i stawało się coraz wyraźniejsze i można było odnieść wrażenie, że ktoś w niedziele rano postanowił być cholernym natrętem. W każdym razie wszystko wskazywało na to, że na razie nie miał zamiaru odchodzić i zostanie tutaj dopóki ktoś nie otworzy drzwi. Monika już naprawdę zdenerwowała się, bo w miedzy czasie starając się odnaleźć zagubione ubranie nie potrafiła go nawet zlokalizować. Nawet buta czy skarpetki. Nic. Spiker w radio na tle muzyki mówił coś, ale ona zupełnie nie była zainteresowana jego słowami tylko już w panice zaczęła narzucać na siebie kołdrę i zmierzając w kierunku drzwi łazienki i już na głos mówiła do siebie:

  - No co jest grane? Gdzie podziało się moje ubranie? Jacek? - zapytała wypowiadając jego imię. Gdy podeszła do drzwi łazienki i chciała je otworzyć i gdy chwytając za klamkę próbowała wejść lub otworzyć je, by powiedzieć mu, co się dzieje, że ktoś puka. Ku jej zdziwieniu drzwi były zamknięte na zamek od wewnątrz.

  - Jacek otwórz. Dlaczego zamknąłeś drzwi? - mówiła pytając i zwracając się głośniej w ich kierunku w nadziei, że jej chłopak to usłyszy.

  - Jacek, Jacek, no co jest z Tobą. Otwórz te drzwi- zaczęła pukać nerwowo i szarpać za klamkę.

  Niestety nie było żadnej reakcji ze środka. Monice nawet wydawało się, że Jacek ją lekceważy, bo każdy chyba byłby w stanie słyszeć tak głośny hałas, jaki ona powodowała. Nic, kompletnie nic, absolutnie żadnej reakcji nie było ze środka. Jacek nie słyszał jej głosu. Przez chwilę wydawało się jej nawet, że jej chłopak zasłabł i zaczęła wsłuchiwać się w odgłosy, jakie dochodziły ze środka. On ewidentnie nie zasłabł, dało się słyszeć jakieś stukanie w środku i szepty chyba do siebie, nawet zapytała:

  - Jacek, z kim ty rozmawiasz? Dlaczego nie otwierasz? - i ewidentnie już tłukła się w drzwi. Po czym usłyszała ze środka:

  - Kochanie, nie mogę teraz. Jestem pod prysznicem.

  - Dlaczego zamknąłeś drzwi i z kim tam rozmawiasz?

  - Nie słyszę cię. Woda hałasuje- dobiegało jego tłumaczenie ze środka.

  - Jacek, proszę otwórz. Ktoś jest przed drzwiami i puka do drzwi, musisz otworzyć to ktoś do ciebie chyba przyszedł.

  - Jeśli to do mnie, to musi poczekać. Kąpie się. Ty otwórz, jesteś moją dziewczyną.

  - Jacek, ja nie wiem, gdzie jest moje ubranie. Niczego nie mogę znaleźć...

  - Kochanie nie słyszę Cię - dobiegało ze środka łazienki.

  - Zakręć tę wodę, ktoś do ciebie przyszedł, bo pu... - jej wypowiedź nagle została przerwana, bo Monika usłyszała dźwięk telefonu, który rozdzwonił się nie wiadomo gdzie.

  - Jacek, teraz jeszcze telefon dzwoni.

  - To odbierz proszę i powiedz, że oddzwonię.

  - Jacek co ty sobie jaja robisz? - pytała w złości, bo próbując zlokalizować też i telefon. Niestety nie była w stanie tego uczynić.

  - Jacek telefonu też nie widzę, dzwoni ale go nie widzę. Co jest grane?

  - Kochanie nie słyszę cię, odbierz telefon i powiedz ze oddzwonię...

  I jeszcze wyraźniejsze dźwięki dało się słyszeć dochodzące z łazienki, gdzie przebywał. Monika stała zupełnie zdezorientowana przed zamkniętymi drzwiami łazienki, za którymi w środku znajdował się jej chłopak. Nic, absolutnie nic do niego nie docierało ze słów, jakie ona do niego kierowała. Czuła się bezsilna, nic nie była w stanie zrobić. Telefon dzwonił i dzwonił, ktoś pukał i pukał, a Monika stała z kołdrą na plecach i bez efektownie pukała do łazienkowych drzwi, by porozumieć się ze swoim chłopakiem. Była to cholernie patowa sytuacja. Uświadomiła sobie tak stojąc przed drzwiami z nakryciem narzuconym na siebie, że to najbardziej denerwująca sytuacja, w jakiej kiedykolwiek się znalazła. Jej chłopak, mimo, że powinien ją usłyszeć nie słyszał jej i nawet wydawało się jej, że ją lekceważy. Zrobiło się jej trochę przykro. Ktoś wciąż pukał i ten telefon, który nieustannie dzwonił. Monika nic nie mogąc zrobić zlokalizowała krzesło i postanowiła usiąść na nim bezradnie i w złości powiedziała sama do siebie, ale tak głośno żeby mógł usłyszeć ją jej chłopak:

  - Ok, udawaj, że nie słyszysz, a ja sobie poczekam, aż jaśnie pan zechce otworzyć... - i usiadła zupełnie zrezygnowana na krześle, które stało przy stole. To była dziwna, naprawdę bardzo dziwna sytuacja, w jakiej chyba nigdy nie myślała, że znajdzie się kiedykolwiek. Siedziała zrezygnowana, a raczej, gdy już pierwsza fala chęci dostania się do łazienki i porozumienia z Jackiem spełzła na niczym, usiadła zupełnie zobojętniała, bo całkiem bezradna. Siedziała i starała się tak, jak jeszcze chwilę wcześniej chciała zlokalizować swoje ubranie, tak teraz zapomniała o nim, a jej zamiarem było choć zlokalizowanie tego głupiego telefonu, który dzwonił i dzwonił. Dźwięki dzwoniącego telefonu dochodziły, co bardzo ją zdziwiło z szafy. Podeszła po cichu wsłuchując się i faktycznie, gdy nasłuchiwała bardzo uważnie idąc w stronę dźwięku doszła do szafy. Ucieszona tym faktem chciała ją otworzyć, bo postanowiła, że naprawdę odbierze już w złości i powie bez względu na to, kto dzwoni w jakiej ona znalazła się beznadziejnej sytuacji, a jej chłopaka zupełnie to nie interesuje. I gdy tylko chciała otworzyć drzwi od szafy nie bardzo wiedziała jak to zrobić, bo jakimś cudem i ona była zamknięta, a klucza nie było w drzwiach. Szarpała i szamotała na ile mogła za same ranty drzwi, ale bezskutecznie. Drzwi wciąż pozostawały zamknięte. Stała cała w złości, bo cały los, sprzysiągł się przeciw niej, nic nie mogła zrobić.

  - Mam to gdzieś... - szepnęła dość głośno i usiadła w nerwach z powrotem na krześle.

  Po chwili jednak zaczęła się śmiać, naprawdę wewnątrz niej jej dusza po prostu śmiała się w glos z sytuacji i z niej samej, bo była to tak bardzo beznadziejna sytuacja, że jedynie, co można, to tylko można byłoby zobaczyć to w komedii przygodowej rodem z Hollywood i zaczęła się śmiać po cichu w bezsilności. Nieoczekiwanie zapanowała cisza. Nagle ucichło wszystko i telefon i pukanie i bardzo cicho zrobiło się w łazience. Teraz wyraźnie można było usłyszeć i muzykę i spikera, który ciepłym głosem wygłaszał swoja poranną audycję: "Czasem sprzysięga się wszystko przeciw nam i jesteśmy zupełnie bezradni, prawda?"

  - I cholera masz absolutna rację, jak nigdy zgodzę się z tobą... - rzekła w stronę odbiornika, gdy redaktor spokojnym głosem kontynuował swoją wypowiedź, bo miała świadomość, że on jako osoba postronna wie, co ona teraz czuje. A redaktor mówił dalej:

  "A czy nie pięknie byłoby, gdyby pora do wstawania była tylko wtedy, gdy już się wyśpimy, gdy nasz organizm już sam powie do nas czułym głosem, szczególnie w tak wyjątkowy dzień, jakim jest niedziela: Wstawaj kochanie, śniadanko juz czeka...”

  Monika tylko zaśmiała się i z uśmiechem i kpiną w głosie patrząc na odbiornik radiowy rzekła:

  - Ale chyba nie w tym życiu i może u ciebie, bo u mnie nie ma tak kolorowo...

  Redaktor dalej kontynuował swój program mówiąc: "Nie tylko u mnie, bo zapewne do ciebie też czasem tak przyjdzie śniadanko do łóżeczka". Monika nawet nie w złości, lecz wdała się w jednostronna polemikę z redaktorem, który przecież nie mógł jej słyszeć mówiła dalej i akurat idealnie wpasowała się swoją wypowiedzią w temat rozmowy.

  - No przyjdzie, chyba nawet stoi przed drzwiami, bo puka i puka od kilku minut tylko, że nie mogę nigdzie znaleźć swojego ubrania. Chyba ktoś mi je w nocy ukradł. Gdyby nie to, wierz mi redaktorku, podeszłabym do drzwi i otwarła je... - gdy głos w radio dalej mówił: "Ubranie, po co nam ubranie, natura ubrała nas najpiękniej, jak tylko można dając nam wspaniale ciało, więc ubranie dziś zupełnie nie będzie nam potrzebne".

  - Ale trzeba drzwi otworzyć, a tak to lepiej nie, bo nie wiem, kto to...- rzekła zupełnie beznamiętnie do redaktora, z którym jednostronnie rozmawiała. Gdy nieoczekiwanie zabrzmiało idealnie pasując do zaistniałej sytuacji: " To poszukajmy czegokolwiek pod poduszką naszego kochania, z którym spaliśmy dziś. Tam na pewno będzie coś, co albo nam się spodoba, albo bardzo przyda w takiej sytuacji, gdy mamy nieoczekiwanego gościa przed drzwiami, a my nie mamy się zupełnie w co ubrać". Monika sugerując się tym, co usłyszała faktycznie zerknęła na łóżko i wprost pod poduszkę swojego chłopaka, która leżała po przeciwnej stronie łóżka. Dostrzegła coś i nawet ją bardzo zainteresowało to, co zobaczyła, bo uświadomiła sobie, że jest tam chyba szlafrok Jacka, w którym często chodziła, był zawsze puszysty i pachnący.

  - Redaktorku kochany tu masz cholera jasna rację, dam ci buziaka jak cie spotkam, wybawiłeś mnie z niezręcznej sytuacji... - rzekła podchodząc do łóżka i gdy tylko chwyciła poduszkę i uniosła ją w górę ucieszyła się, bo wiedziała, że będzie mogła ubrać coś na siebie i faktycznie zaczęła z radości ubierać szlafrok. Po chwili usłyszała w radio coś, co ją przeraziło. Na początku zupełnie nie wiedziała, co ma o tym myśleć i co tu jest grane i czuła lekki niepokój, dopiero po chwili, gdy zaczęła coś podejrzewać cała struchlała ze strachu. Z głośnika radio usłyszała słowa, które spowodowały, że energicznym skierowała głowę w kierunku radio i znieruchomiała patrząc na wprost niego, na radio.

  " No widzisz Moniko, teraz będziesz mogła podejść do drzwi i otworzyć je"

  Zapanowała cisza. Monika zatrzymała wszelkie swoje ruchy i przez chwilę wstrzymała całe powietrze, jakie miała w płucach nie wypuszczając go. Wystraszyła się czegoś, choć zupełnie nie wiedziała, co ma o tym myśleć.

  - Słucham? - spytała nie będąc pewna, co robi i co mówi, bo przez chwilę, dosłownie przez ułamek sekundy przez głowę jej przeszła myśl, że redaktor zwrócił się personalnie do niej używając jej imienia. Po chwili jednak, bo była inteligentną dziewczyną stwierdziła, że przesłyszała się, bo przecież nikt o zdrowych zmysłach nie rozmawia z radiem. Spojrzała uważniej w stronę grającej skrzynki i dziwnie zaczęła iść w jego kierunku zupełnie nie wiedząc, po co, bo to było bardzo nieracjonalne zachowanie. Przestało ją zupełnie interesować to, że ani nie było słychać nawet szelestu wydobywającego się z łazienki, ani nie było słychać też tego natrętnego telefonu, który dzwonił przed momentem. Nie było też słychać tego pukania, które wskazywało na to, że ktoś naprawdę chciałby mu otworzono. Była to dziwna sytuacja. Gdy zrobiła z dość dużym niepokojem kilka niewielkich kroków w stronę radio usłyszała:

  " Mówię, że teraz będziesz mogła sobie podejść do drzwi i zobaczyć kto tam stoi".

  - O cholera... - zabrzmiało słowo, które wydobyło się z jej ust.

  W radio panowała cisza.

  - Co jest, jest tam kto? - pytała patrząc na odbiornik, ale była to tak niezręczna i irracjonalna sytuacja, że zupełnie nie wiedziała, co ma o tym myśleć. Patrzyła na radio i najgorsze, że mówiła do niego, i redaktor, bo wszystko wskazywało na to, że słyszał, co do niego mówiła i rozmawiała chyba z nim.

  - Nie, to jakiś żart, a ja nie zwariowałam jeszcze, mówię do radia... Podeszła dyskretnie do srebrnego pudełka z niewielkimi pokrętłami i malutkimi przyciskami i zaczęła wpatrywać się w nie.

  - Moniko, nie zwariowałaś. Jestem jak najbardziej poważny... - dziewczyna odskoczyła od radio i wystraszyła się jak nigdy.

  - Co jest grane, słyszysz mnie? - zapytała po chwili kierując swoje słowa wprost w odbiornik radiowy.

  - A czy tobie się wydaje, że teraz mówisz do radio i ono ci odpowiada, czy rozmawiasz ze mną?- padło po chwili.

  - Jacek!!!??? - padło w stronę łazienki z ust Moniki, po czym usłyszała po krótkiej chwili: - Jacek moja droga słuchaczko jest bardzo zajęty, z reszta nie ma go tu.

  - A gdzie jest? - jakimś dziwnym i niezrozumiałym sposobem nawiązała się rozmowa pomiędzy Moniką, a redaktorem, który przecież nigdy w taki sposób nie kontaktował się z nikim, by rozmawiać przez radio. Trzeba było do niego zadzwonić, by pomówić, a tu coś takiego.

  - Jacek siedzi teraz w łazience i przygotowuje się do czegoś bardzo ważnego.

  - Co robi? - zapytała wystraszona dziewczyna, której do oczu zaczęły napływać łzy, chyba ze strachu. Była w szoku, w absolutnym szoku. Jakimś dziwnym cudem teraz, bo fizycznie jest to niemożliwe ona osobiście rozmawia nie dzwoniąc do radio z redaktorem, który ja słyszy.

  - On przygotowuje się do czegoś bardzo ważnego… - powtórzył. Monika nie wiedziała co ma robić, nie wiedziała, co ma myśleć i co ma mówić. Zrobiło się jej bardzo nie swojo i po plecach przebiegł ją dreszcz. Kontynuowała jednak tę irracjonalnie niewiarygodną rozmowę z redaktorem.

  - Do czego się przygotowuje? – spytała, gdy jej oczy z tego przerażenia zaczęły łzawić. Usłyszała coś, czego nigdy absolutnie nigdy w takich okolicznościach nie spodziewała się usłyszeć:

  - On chce spytać Cię o coś bardzo ważnego.

  - O co? – pytała, a w oczach czuła, że gromadzi się jej coraz więcej łez.

  - Wybacz Moniko, ale to może powiedzieć tylko on.

  - Nie wierzę, cholera jasna nie wierzę. Jacek jesteś tam? - zaczęła pytać się głośno tak, że musiał usłyszeć.

  - Jacek proszę odpowiedz. Jesteś tam? Ja się cholera jasna boję, to nie jest śmieszne...- mówiła Monika, której głos drżał. Niestety on nic nie odpowiadał, tylko delikatnie tłukł się w łazience i coś szeptał.

  - Moniko... - padło z głośników.

  - Tak? - odpowiedziała zupełnie nie wiedząc, co to ma wszystko znaczyć. Wystraszona, że rozmawia z facetem z radio, który nie ma prawa jej słyszeć, ale jakimś cudem słyszy wszystko, co ona do niego mówi.

  - Moniko, skoro już masz na sobie ten szlafrok, bo ubrania nie mogłaś dziś znaleźć, to teraz podejdź do drzwi, bo tam ktoś czeka. A w tym czasie Jacek na pewno skończy to, co zamierzał uczynić.

  Monika zrezygnowała zupełnie z pomysłu, by dobijać się swojego chłopaka. Powoli i dość niepewnie zaczęła zmierzać stawiając bose stopy na dywanie w kierunku drzwi. W radio z głośnika płynęła bardzo romantyczna muzyka i gdy Monika już była pod drzwiami głównymi, wtedy drzwi od łazienki zaczęły się otwierać. Dało się słyszeć przekręcanie zamka od wewnątrz i gdy Monika spojrzała w kierunku łazienki w ich drzwiach zaczął pojawiać się jej chłopak. Monika stała pod drzwiami i patrząc na Jacka uśmiechnęła się, a z jej oczu popłynęły łzy, dosłownie cały ich strumień. Zaczęła biec szybko w stronę swojego chłopaka i szczęśliwa rzuciła mu się na szyję tuląc się do niego. Tuliła się przez chwilę kołysząc się delikatnie w jego ramionach, bo czuła tak wielką radość, że nie sądziła, by kiedykolwiek ktokolwiek sprawił jej taką niespodziankę i radość. Już wiedziała, co to wszystko ma znaczyć i przestała się dziwić. Wiedziała, że Jacek ma szalone pomysły.

  - Moniko - padło nie oczekiwanie z głośnika, gdy po chwili doszli do siebie

  - Tak, jestem.

  - Słyszysz mnie?

  - Tak słyszę redaktorku kochany.

  - To słuchaj teraz uważnie.

  - Dobrze - odparła dziewczyna.

  - Weź teraz telefon od chłopaka, bo ja nie słyszę czy mnie słyszysz i rób to, co ci powiem.

  Jacek stał nieruchomo, zupełnie niewzruszony oddał słuchawkę swojej dziewczynie. Gdy ta, przyłożyła ją do swojego ucha rzekła pytając wprost do słuchawki redaktorka

  - A teraz mnie słyszysz?

  - No teraz słyszę cię bardzo wyraźnie. Nie mam zbyt wiele czasu, ale słuchaj jednak tego, co ja mam ci do powiedzenia.

  - Ok, zamieniam się w słuch... - rzekła drżącym głosem i ze łzami w oczach, gdy usłyszała:

  - Za chwilę, gdy Twój chłopak zrobi to, do czego się przymierzał bardzo długo i co chciał, by spodobało się Tobie, podejdź proszę do drzwi tam czeka coś na ciebie.

  Gdy redaktor mówił te słowa, które ona doskonałe słyszała przez głośniki w radio, Jacek stojąc w swoim pięknie przystrojonym smokingu rozpiął guziki i uklęknął na prawe kolano. Po czym sięgnął do kieszeni i powoli, lecz bardzo zdecydowanie wciągnął niewielkie pudełeczko, które gdy tylko otworzył ukazało malutki, ale pięknie gustowny pierścionek zaręczynowy. Wtedy Jacek chrząknął przygotowując się do powiedzenia czegoś bardzo ważnego, a z głośników Monika usłyszała.

  - Denerwuje się chłopak, ale tak wszyscy mamy, słuchaj uważnie, bo Twój Jacek chce zapytać Cię… No śmiało chłopie pytaj - te słowa skierowane były do Jacka

  - Moniko, Słońce ty moje. Spraw mi ten zaszczyt i proszę zostań moja żoną - padło z ust chłopaka, a dłonie jego, w których trzymał malutkie pudełeczko uniosły się do góry jeszcze wyżej.

  - Tak! Tak! Tak! - Odpowiedziała szczęśliwa Monika rzucając się do ust swojego już narzeczonego, a nie chłopaka. Monika chwilę stała i zupełnie nie widziała tego, co Jacek trzymał dla niej w swych dłoniach. Łzy zalewały jej oczy ze szczęścia i naprawdę nie liczyło się to, co w nim było, ale to wszystko, co się wydarzyło sprawiło, że były to najpiękniejsze oświadczyny, o jakich kiedykolwiek słyszałem. To były też najpiękniejsze i najbardziej romantyczne oświadczyny, o jakich słyszał ktokolwiek. Po czym wstał i pomógł założyć jej pierścionek zaręczynowy na palec jej dłoni i stali tak przez chwile wtuleni w swe ramiona. Po chwili niemal absolutna ciszę przerwał głos wydobywający się z głośników, który na tle romantycznej muzyki brzmiał cudownie.

  - Moniko, Moniko jesteś tam?

  - Tak, jestem.

  - No skoro już stało się to, do czego się Jacek bardzo długo przygotowywał to teraz zapewne zgłodnieliście trochę. Proszę podejdź do drzwi i otwórz je. Dziewczyna szczęśliwa i z wielkim uśmiechem na twarzy zaczęła zmierzać w kierunku wejściowych drzwi. Gdy tylko otworzyła je, zobaczyła jak mężczyzna trzyma słuchawkę w ręku i był on ubrany w strój kelnera. Trzymał on przed sobą niewielki wózek, a na nim stały pięknie przyozdobione talerze. Monika spojrzała na Jacka, a on z uśmiechem na ustach, bo usłyszał to na c czekał i co miał nadzieję usłyszeć, podszedł do drzwi i zaczął wnosić wszystko do mieszkania.

  - Proszę oto zamówienie... - rzekł redaktor i gdy tylko wszystko było w środku do mieszkania zaczęły wchodzić kobiety niosące w dłoniach pięknie kwitnące bukiety róż. Panie szybko przystroiły stół, który stał w pokoju, a kelner zaczął przystrajać stół wykładając specjalnie przygotowane śniadanie.

  - Jacek, ale ja muszę się ubrać...

  - O nie, kochanie. Nie musisz. Z resztą i tak po śniadaniu zamierzam wrócić razem z Tobą do łóżka. Chcę pokazać Ci, jak będą wyglądały nasze niedziele - Monika się uśmiechnęła.

  Z relacji, jaką nam przekazano wynikało, że właśnie tak wyglądały zaręczyny tej pary. Tutaj musimy zakończyć ich opis, dalsze wątki niech zostaną słodką tajemnicą tej pary. A Wy jakie macie wspomnienia. Jak byście chcieli by je opisać, zaręczyny, wspaniałe przygody i inne wyjątkowe momenty?

  Ilość stron 432